KRS HomeMADE

Určeno pro zručné kutily

Obytná dodávka svépomocí? s námi to zvládnete!

Druhá vývojová řada unikátního systému KRS HomeMADE je určena pro zručné kutily, alespoň se základní manuální zručností, kteří vyznávají volnočasové, sportovní vyžití, nebo novodobý nomádský styl života v obytném vozidle, a uvažují o stavbě obytného vozu na podvozku skříňové dodávky svépomocí bez nutnosti, nebo možnosti používat speciální výrobní nářadí.

Vývojáři a projektanti KPS Automobile s.r.o. se u nové modernizované řady systému KRS HomeMADE 2023 zaměřili především na účelnost, jednoduchost a praktičnost s důrazem na nejpříznivější možnou cenu finálního produktu pro zákazníka. K této filozofii je využita zejména dnes již 24 letá historie značky KRS v oboru a dále pomoci dalších výrobců značkových technických dílů, zejména pak ve vztahu k bezpečnosti a jízdnímu komfortu.

Použity jsou jen ty nejkvalitnější materiály a komponenty, které jsou svojí strukturou a vlastnostmi určeny pro stavbu obytných vozidel. Drtivou většinu z nich pak používá k výrobě svých obytných vozidel i značka KRS. Máte tak jedinečnou příležitost postavit si svůj vlastní obytný vůz vlastními silami, za minimální náklady, které můžete v jakékoliv fázi stavby ovlivnit osobním výběrem jen pro vás specifických dílů, či jednotlivých montážních sad a balíčků.

Máte tak možnost přímo ovlivnit základní čtyři pilíře stavby obytné dodávky

Investice

Výši aktuální investice do značkových komponentů ke stavbě, která je pro Vás v danou chvíli přijatelná.

PLÁNOVÁNÍ

Můžete si celou stavbu rozplánovat na více etap.

l

ZÁPIS DO TP VOZU

Zajistit si správné a jednoduché legislativní řešení stavby v podobě zápisu změn technických parametrů v technickém průkazu vozidla, včetně zcela legálního zápisu změny počtu míst k sezení a kategorie vozidla na M1, SA Obytný automobil.

KVALITA A BEZPEČNOST

Garanci spolehlivosti jako celku, montážní připravenosti pro technologické a technicky specifické díly a podskupiny v budoucnu a v neposlední řadě i kvalitu tradiční české značky obytných vozidel KRS.

Výhody přestavby KRS HomeMADE

 1. zhodnocení vlastního vozidla
 2. obytný vůz s možností individuálních úprav
 3. kvalitní a prověřené značkové technologie a nábytkové prvky
 4. legální úpravu dle Vašich představ, včetně zápisu změn v TP vozidla
 5. nižší sazba povinného ručení
 6. výborný základ pro další HomeMADE úpravy
 7. podporu české značky KRS (školení, poradenství)

Jak to funguje?

Zavoláte, přijedete, nebo si vyberete na e-shopu díly, nebo sadu KRS HomeMADE, o kterou máte zájem. Následuje dodání dílů, které si svépomocí sestavíte a dle doporučeného postupu nainstalujete do svého vozidla. Pokud si zakoupíte některou ze zvýhodněných sad u které je součástí sady i zápis do technického průkazu vozidla, pak vozidlo přistavíte v dohodnutém termínu do dílen dodavatele, kde Vám za úplatu dle platného ceníku (3 000 Kč) bude provedena kontrola montáží před zápisem.

KRS HomeMADE - sada z eshopu
Doložíte následující doklady:

 • vážní lístek s uvedenou hmotností vozidla včetně řidiče a náplní paliva v objemu min.75%
 • vážní lístek s uvedenými hodnotami zatížení jednotlivých náprav včetně řidiče a náplní paliva v objemu min 75%
 • revizní zprávu elektroinstalace 12V a 230V (pokud je součástí stavby)
 • výchozí revizní zprávu plynových rozvodů (pokud je součástí stavby)
 • písemný souhlas vlastníka s přestavbou
 • Jsou-li v přestavbě použité jiné díly, než od KPS Automobile, je nutné doložit k těmto dílům Atest 8SD,
  schvalovací, nebo homologační protokoly.
 • ověřenou plnou moc pro zaregistrování přestavby (nutné vyřídit před termínem kontroly a zápisu) – informace o
  průběhu, formulář Plné moci a cenu služby Vám sdělí dodavatel (KPS Automobile s.r.o.)

Pro zápis a změnu údajů v TP vozidla do podoby obytného vozidla, dle níže uvedených parametrů je nutné mít ve vozidle instalováno minimálně základní vybavení dle definice pojmu “obytný vůz”, čímž je zejména lůžko, místo pro vaření a skutečný počet míst k sezení a s tím spojené prosklení karoserie v místě instalovaných sedadel.

Důležité upozornění

Důrazně upozorňujeme, že neakceptujeme v programu KRS HomeMADE žádné neschválené, nebo jakkoliv upravované prvky pasivní bezpečnosti, bezpečnostních a zádržných systémů, jejich kotvení do karoserie, podvozkových a podlahových částí vozidla a vyhrazujeme si právo na instalaci sedadel a prosklení karoserie pouze a výhradně dle nastavených standardů a zejména dle platných schvalovacích protokolů technického celku společnosti KPS Automobile s.r.o. pro danou přestavbu. V opačném případě takovou zakázku vždy odmítneme realizovat. Zápis změn do TP vozidla provádíme vždy jako celek, nikoli zápis jednotlivých komponent s výjimkou střešních lůžkových nástaveb.

Po úspěšném dokončení této fáze přestavby získáváte zápis v technickém průkazu s vyznačením aktuálních hmotností, rozměrů, počtu míst k sezení a případně lůžek. Vaše vozidlo je od této chvíle registrováno v kategorii M1, SA obytný Automobil.
Podmínky pro přestavbu systémem KRS HomeMADE

Uvedené podmínky jsou platné pro přestavby, které zákazník požaduje zanést do TP vozidla prostřednictvím nabídky společnosti KPS Automobile s.r.o. v systému KRS HomeMADE:

 1. vozidlo registrované v ČR
 2. celková hmotnost vozidla od 2,8t – 30t
 3. maximální stáří vozidla 15 let od první registrace
 4. platná technická kontrola
 5. vozidlo musí být bez hluboké koroze nosných částí karoserie
 6. technický průkaz vozidla bez záznamu jakékoliv přestavby, nebo s výmazem předešlé přestavby
 7. originální sedadla řidiče a spolujezdce, bez konstrukčních změn
 8. písemný souhlas vlastníka vozidla s přestavbou

KRS HomeMADE – značky vozidel

Na výběr je mnoho nábytkových, stavebních a technologických součástí pro vozidla řady X250/X290 Fiat Ducato / Peugeot Boxer / Citroën Jumper / Opel Movano od r.v. 2022, Mercedes-Benz Sprinter řady 906/907/910, Renault Master, Ford Transit a další. Sortiment nábytkových a technických součástí neustále rozšiřujeme a doplňujeme.