Vyberte stránku

KRS Classic Line

Na silnici i v terénu, jako doma.
Cena na dotaz3D prohlídka

Podvozek

Klíčové parametry

MERCEDES-BENZ SPRINTER S

 • podvozek: Sprinter
 • motorizace: 2.0L
 • výkon motoru: 114k, 150k, 170k, 190k
 • převodovka: manuální 6-ti st., nebo automatická 9G-Tronic
 • pohon: přední, zadní, 4×4

Počet cestujících a hmotnosti

 • Počet cestujících v základní výbavě: 4
 • Počet cestujících pro spaní na standardním lůžku: 2
 • Počet cestujících pro spaní na rozkládacím lůžku: 1
 • Délka standardního lůžka: 1.950 mm
 • Celková hmotnost: 3.500 kg/4.100kg
 • Doložnost (pohon přední nápravy): 650 kg/1.050 kg*
 • Doložnost (pohon zadní nápravy): 450kg/760 kg*
 • Doložnost (pohon 4×4): 390 kg/700 kg*
  *orientarní hodnoty

Rozměry

 • Celková délka: 5.932 mm
 • Celková šířka: 2.150 mm
 • Orientačnívýška(přední/zadní/4×4):
  2.770 mm/2.901 mm/2.965 mm
 • Orientační výška se střešní nástavbou SCA:
  2.990 mm/3.122 mm/3.186 mm

Popis obytného vozu

Zaměření

Obytný vůz KRS Classic Line s vnitřní výškou cca 188 cm a v celkové délce vozu 5,93 m, je určen pro dva dospělé pasažéry a maximálně dvě děti do věku zhruba 15 let. Prostorný interiér poskytuje pohodlí jak při dlouhých cestách, tak i při kratších výletech. Komfortní cestování zajišťují originální pohodlná nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce s područkami. Ve druhé řadě je ve třech směrech nastavitelné dvojsedadlo FASP 506 s integrovanými tříbodovými bezpečnostními pásy včetně ISOFIX a s plynule seřiditelným sklonem opěradla, jež lze na noc rozložit na lůžko o rozměru 860×1.800 mm. Jako zvláštní výbavu je možné instalovat i 5. samostatné sedadlo v nástupním prostoru do obytné části vozidla, nebo střešní lůžkovou nástavbu SCA 252 s dvěmi plnohodnotnými lůžky. Obytné vozidlo je přizpůsobené pro celoroční použití, včetně zimního kempování.

Popis obytného vozu

Vnitřní uspořádání

Každé obytné vozidlo KRS se vyrábí s důrazem na výběr vhodných kvalitních materiálů. Karoserie je izolována tepelně-izolační vrstvou speciální hmoty. Boční okna Dometic S4 s roletou a moskytiérou jsou standardem. Střešní okna řady HEKI rovněž obsahují rolety a moskytiéry.

Kvalitní nábytkový materiál v podobě lehčených překližek z topolového dřeva, dodává interiéru nejen vysokou úroveň kvality, ale zejména šetří hmotnost vestavěného zařízení, čímž se zvyšuje užitná hodnota a zároveň se snižují náklady na provoz.

Prostorná koupelna s laminátovou vaničkou, sprchovou baterií a tekoucí teplou i studenou vodou je řešena speciálními obkladovými panely, zabraňující šíření vlhkosti. Samozřejmostí je zabudované WC Thetford s vnějšími servisními dvířky na boku vozidla a s elektricky ovládaným splachováním napojeným na tlakový rozvod vody. Rozměry koupelny 1.030 x 750 mm jsou uzpůsobeny maximálnímu využití prostoru ve vozidle.

Zadní, pohodlné dvoulůžko o rozměru 1.250 x 1.930 mm, situované napříč interiérem vozu s postranními rozšiřujícími kapsami na karoserii a matrací na lamelovém roštu poskytuje dostatek prostoru pro dvě dospělé osoby. Nechybí spousty účelně vytvořených odkládacích prostorů nad lůžky a v podstropních skříňkách.

Pro kulinářské potřeby svého majitele pak poskytne obytný vůz dostatek prostoru a možností v kuchyňském koutku, který je opatřen kvalitním plynovým vařičem v kombinaci s nerezovým dřezem a kvalitním LED osvětlením pracovní plochy. Součástí základní výbavy kuchyňky je kompresorová oboustranně otevíratelná lednice Dometic o objemu 90 l s 19l mrazícím boxem.

Úložný prostor o rozměru cca 1.700 x 1.300 mm na délku, který je zbudován v zadní části vozidla, pod příčně uloženými lůžky, je přístupný zadními dvoukřídlými dveřmi a prostupem z interiéru vozidla. Elektricky výškově nastavitelné lůžko s nosností až 350 kg s aretací v jakékoliv poloze je příplatkovou výbavou, která zvyšuje komfort užívání tohoto obytného vozidla.

Sendvičovou izolovanou podlahu úložného a obytného  prostoru pokrývá zátěžové linoleum a boky stěn obkladové čalouněné panely. Část levé strany úložného prostoru je vyčleněna pro instalační skříňku s kombinovaným topením Truma Combi 4, palubní baterii, rozvodům vody a rozvody teplého vzduchu do interiéru vozu.

Střešní stanová výklopná nástavba SCA 252 zajistí komfortní nocování pro další dva členy posádky. Pro zimní použití je možné objednat i teplovzdušné vytápění a termoizolační vložku.  Vstup do lůžka je zabezpečen skládacím žebříkem v prostoru za sedadly řidiče a spolujezdce.

Den / Noc

Půdorysné uspořádání

Vzorníky

Interiérové dekory

Nábytkové dekory

korpusy a dvířka standard

Dvířkové dekory

příplatkové

Dvířkové dekory

příplatkové (karbon, cizokrajné dřeviny)

Čalounění

přírodní kůže perforovaná

Podlaha

vinyly

Vzorníky

Interiérové dekory - standard

Strop

tebox

Stěny

(Esperta 14, Amsterdam 46, Strong 03)

Kuchyň

pracovní deska