KRS Classic Line

Na silnici i v terénu, jako doma.
Ceník3D prohlídka

MERCEDES-BENZ SPRINTER S

 • podvozek: Sprinter
 • motorizace: 2.0L
 • výkon motoru: 150k, 170k, 190k
 • převodovka: manuální 6-ti st., nebo automatická 9G-Tronic
 • pohon: zadní, 4×4

Počet cestujících a hmotnosti

 • Počet cestujících v základní výbavě: 4
 • Počet cestujících pro spaní na standardním lůžku: 2
 • Počet cestujících pro spaní na rozkládacím lůžku: 1
 • Délka standardního lůžka: 1.950 mm
 • Celková hmotnost: 3.500 kg / 3.880kg
 • Doložnost (pohon zadní / 3500 kg): cca 450kg
 • Doložnost (pohon 4×4 / 3.500kg / 3.880 kg): cca 390 kg / 480 kg

Rozměry

 • Celková délka: 5.932 mm
 • Celková šířka: 2.150 mm
 • Orientační výška (zadní / 4×4): min. 2.770 mm / 2.910 mm
 • Orientační výška se střešní
  nástavbou SCA (zadní / 4×4): min. 2.910 mm / 3.050 mm

Popis obytného vozu

Zaměření

Obytný vůz KRS Classic Line s vnitřní výškou cca 188 cm a v celkové délce vozu 5,93 m, je určen pro dva dospělé pasažéry a maximálně dvě děti do věku zhruba 15 let. Prostorný interiér poskytuje pohodlí jak při dlouhých cestách, tak i při kratších výletech. Komfortní cestování zajišťují originální pohodlná nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce s područkami. Ve druhé řadě je ve třech směrech nastavitelné dvojsedadlo FASP 506 s integrovanými tříbodovými bezpečnostními pásy včetně ISOFIX a s plynule seřiditelným sklonem opěradla, jež lze na noc rozložit na lůžko o rozměru 860×1.800 mm. Jako zvláštní výbavu je možné instalovat i 5. samostatné sedadlo v nástupním prostoru do obytné části vozidla, nebo střešní lůžkovou nástavbu SCA 252 s dvěmi plnohodnotnými lůžky. Obytné vozidlo je přizpůsobené pro celoroční použití, včetně zimního kempování.

Popis obytného vozu

Vnitřní uspořádání

Každé obytné vozidlo KRS se vyrábí s důrazem na výběr vhodných kvalitních materiálů. Karoserie je izolována tepelně-izolační vrstvou speciální hmoty. Boční okna Dometic S4 s roletou a moskytiérou jsou standardem. Střešní okna řady HEKI rovněž obsahují rolety a moskytiéry.

Kvalitní nábytkový materiál v podobě lehčených překližek z topolového dřeva, dodává interiéru nejen vysokou úroveň kvality, ale zejména šetří hmotnost vestavěného zařízení, čímž se zvyšuje užitná hodnota a zároveň se snižují náklady na provoz.

Prostorná koupelna s laminátovou vaničkou, sprchovou baterií a tekoucí teplou i studenou vodou je řešena speciálními obkladovými panely, zabraňující šíření vlhkosti. Samozřejmostí je zabudované WC Thetford s vnějšími servisními dvířky na boku vozidla a s elektricky ovládaným splachováním napojeným na tlakový rozvod vody. Rozměry koupelny 1.030 x 750 mm jsou uzpůsobeny maximálnímu využití prostoru ve vozidle.

Zadní, pohodlné dvoulůžko o rozměru 1.250 x 1.930 mm, situované napříč interiérem vozu s postranními rozšiřujícími kapsami na karoserii a matrací na lamelovém roštu poskytuje dostatek prostoru pro dvě dospělé osoby. Nechybí spousty účelně vytvořených odkládacích prostorů nad lůžky a v podstropních skříňkách.

Pro kulinářské potřeby svého majitele pak poskytne obytný vůz dostatek prostoru a možností v kuchyňském koutku, který je opatřen kvalitním plynovým vařičem v kombinaci s nerezovým dřezem a kvalitním LED osvětlením pracovní plochy. Součástí základní výbavy kuchyňky je kompresorová oboustranně otevíratelná lednice Dometic o objemu 90 l s 19l mrazícím boxem.

Úložný prostor o rozměru cca 1.700 x 1.300 mm na délku, který je zbudován v zadní části vozidla, pod příčně uloženými lůžky, je přístupný zadními dvoukřídlými dveřmi a prostupem z interiéru vozidla. Elektricky výškově nastavitelné lůžko s nosností až 350 kg s aretací v jakékoliv poloze je příplatkovou výbavou, která zvyšuje komfort užívání tohoto obytného vozidla.

Sendvičovou izolovanou podlahu úložného a obytného  prostoru pokrývá zátěžové linoleum a boky stěn obkladové čalouněné panely. Část levé strany úložného prostoru je vyčleněna pro instalační skříňku s kombinovaným topením Truma Combi 4, palubní baterii, rozvodům vody a rozvody teplého vzduchu do interiéru vozu.

Střešní stanová výklopná nástavba SCA 252 zajistí komfortní nocování pro další dva členy posádky. Pro zimní použití je možné objednat i teplovzdušné vytápění a termoizolační vložku.  Vstup do lůžka je zabezpečen skládacím žebříkem v prostoru za sedadly řidiče a spolujezdce.

Den / Noc

Půdorysné uspořádání

Vzorníky

Interiérové dekory

Čalounění

přírodní kůže perforovaná

Vzorníky

Interiérové dekory - standard

Strop

tebox

Stěny

Esperta 14

Kuchyň

pracovní deska