KRS Cruiser Premium

Komfort, nezávislost a zážitek i z cesty samotné…
Ceník3D prohlídka

MERCEDES-BENZ SPRINTER L

 • podvozek: Sprinter
 • motorizace: 2.0L
 • výkon motoru: 190k
 • převodovka: automatická 9G-Tronic
 • pohon: zadní, 4×4 

Počet cestujících a hmotnosti

 • Počet cestujících v základní výbavě (3.500 kg): 2
 • Počet cestujících v základní výbavě (4.100 kg): 4
 • Počet cestujících pro spaní na standardním lůžku: 2
 • Počet cestujících pro spaní na rozkládacím lůžku: 1
 • Délka standardního lůžka: 1.950 mm
 • Celková hmotnost: 3.500 kg / 4.100kg
 • Doložnost (pohon zadní nápravy): cca 320 kg/920 kg*
 • Doložnost (pohon 4×4):cca  320 kg/920 kg

Rozměry

 • Celková délka: 6.967 mm
 • Celková šířka: 2.150 mm
 • Orientační výška (zadní/4×4): min. 2.766 mm/2.898 mm
 • Orientační výška se střešní
  nástavbou SCA (zadní/4×4): min. 2.906 mm/3.038 mm

Popis obytného vozu

Zaměření

Obytný vůz KRS Cruiser Premium s vnitřní výškou cca 190 cm a v celkové délce vozu 6,97 m, je určen pro dva dospělé pasažéry a dvě děti do věku zhruba 15 let. Prostorný a luxusně řešený interiér poskytuje pohodlí zejména pro aktivní využití volného času, outdoorových, sportovních, nebo podnikatelských aktivit. Komfortní cestování zajišťují pohodlná sedadla řidiče a spolujezdce s područkami čalounění pravou kůží. Ve druhé řadě je ve třech směrech nastavitelné dvojsedadlo FASP 506  s integrovanými úchyty dětských autosedaček ISOFIX a  tříbodovými bezpečnostními pásy, plynule seřiditelným sklonem opěradla, jež lze na noc rozložit na lůžko. Neopomenutelnou výhodou jsou podélná lůžka v zadní části obytného prostoru, která mohou poskytnout pohodlí až pro tři dospělé osoby. Vozidlo v konfiguraci pohonu 4×4 a celkovou hmotností 3.500 kg je možné vybavit jen 2 místy určenými k sezení během jízdy.

Popis obytného vozu

Vnitřní uspořádání

Každé obytné vozidlo KRS se vyrábí s důrazem na výběr vhodných kvalitních materiálů. U modelové řady KRS Premium však toto platí dvojnásobně. V interiéru jsou používány výhradně výběrové nábytkové materiály, pravá vysoce kvalitní přírodní kůže v kombinaci s perforací dle požadavku zákazníka a naprostou samozřejmostí je u této konkrétní řady obytných vozů KRS výčet novodobých technologií a zařízení již v základní výbavě.

Karoserie je izolována tepelně-izolační vrstvou s parozábranou a alu odstíněním o síle 20 mm. Tmavě tónovaná boční okna Dometic S7P s roletou a moskytiérou jsou u této modelové řady standardem. Střešní okna řady HEKI rovněž obsahují rolety a moskytiéry.

Výběrový nábytkový materiál v podobě lehčených překližek, značkové nábytkové kování, prémiové čalounické materiály a palubní elektronika dodávají interiéru spolu s precizní ruční výrobou  nejen vysokou úroveň kvality, ale zejména umocňují pocit výjimečnosti a nadstandardu. Sekundárním přínosem je šetření hmotnosti vestavěného zařízení, čímž se zvyšuje nejen užitná hodnota vozidla, ale zároveň se snižují i náklady na provoz.

Prostorná koupelna s laminátovou vaničkou, sprchovou baterií a tekoucí teplou i studenou vodou je řešena speciálními obkladovými panely, zabraňujícími šíření vlhkosti. Samozřejmostí je zabudované otočné WC Thetford s vnějšími servisními dvířky na boku vozidla a s tlakovým splachováním napojeným na rozvod vody. Rozměry koupelny 1.300 x 810 mm jistě ocení všechny věkové kategorie zákazníků.

Zadní, velice pohodlné dvojlůžko o rozměru 1.750 x 2.000 mm, situované podélně interiérem vozu s matrací na lamelovém roštu poskytuje dostatek prostoru pro dvě dospělé osoby. Nechybí spousty účelně vytvořených odkládacích prostorů nad lůžky a v podstropních skříňkách.

Pro kulinářské potřeby svého majitele pak poskytne obytný vůz dostatek prostoru a možností v kuchyňském koutku, který je opatřen kvalitním plynovým vařičem Dometic v kombinaci s nerezovým dřezem se skleněnou zakrývací dělenou deskou. LED osvětlení pracovní plochy kuchyňky, stejně tak ostatních částí interiéru, které je integrované v podstropních skříňkách zabezpečí příjemné osvětlení za každé situace. Ovládání LED světel je dálkové s možnou volbou regulace intenzity a zabarvení. Součástí základní výbavy kuchyňky je kompresorová inteligentní lednice Dometic o objemu 90l a 16L mrazákem s oboustranným otevíráním.

Úložný prostor o rozměru cca 2.050 x 1.750 mm, který je zbudován v zadní části vozidla, pod podélně uloženými lůžky, je přístupný zadními dvoukřídlými dveřmi. Příplatková verze elektricky zdvihaného a v jakékoliv poloze zatížitelného lůžka zabezpečí nejen pohodlný spánek, ale i přepravu objemnějšího nákladu.

Podlahu obytného a úložného prostoru pokrývá zátěžové linoleum, boky stěn obkladové panely a v interiéru pak pravou kůží čalouněné obkladové dílce. Část levé strany úložného prostoru je vyčleněna pro instalační skříňku s kombinovaným topením Truma Combi 4, palubní baterii, rozvodům vody a rozvody teplého vzduchu do interiéru vozu.

Den / Noc

Půdorysné uspořádání

Vzorníky

Interiérové dekory

Nábytkové dekory

korpusy a dvířka standard

Dvířkové dekory

příplatkové

Dvířkové dekory

příplatkové (karbon, cizokrajné dřeviny)

Vzorníky

Interiérové dekory – standard

Strop

tebox

Kuchyň

pracovní deska